Realizujeme vaše sny
Stavíme roubenky a sruby
Poctivé řemeslo od roku 2001

Sruby

Stavba srubu je od počátku až po dokončení, ruční prací. Kvalitní kulatina "dělá srub srubem".

Výroba srubu začíná výběrem vhodné kulatiny. Pokračuje odstraněním kůry z kmenů, založením srubu a následným sestavováním, provedení výřezů, dlabů a dalších prací až po konečné vyřezání otvorů pro okna a dveře. Při výrobě srubu vybíráme pouze kvalitní kulatinu, která následně vytvoří dokonalý vzhled a tzv. dělá srub srubem.

Každému srubu věnujeme při jeho stavbě maximální péči a pozornost, kdy vycházíme vstříc přáním klienta, ale zároveň se mu snažíme navrhovat doplňky a detaily, které dělají sruby atraktivními a nepřehlédnutelnými.

Kanadský srub lze využít nejen pro bydlení či rekreaci, ale také kupříkladu pro podnikání jako penzión či restauraci.

Sruby stavíme podle standardů, vydávaných asociací stavitelů srubů. Dokážeme pro vás postavit jak hrubou stavbu, tak i stavbu na klíč. Snažíme se maximálně vyjít vstříc vašim přáním a požadavkům.


Roubenky

Roubenky stavíme starým způsobem, tak jak se stavěly již před dlouhými časy, avšak implementujeme do této technologie nové poznatky.

Roubenky, jsou stavěny z hraněného masivního dřeva (trámů) o tloušťce stěn 22 cm až 28 cm, dle přání investora, a výšce trámů 25 cm až 32 cm. Jako izolaci mezi trámy používáme konopí, či ovčí vlnu a konečné vymazání spár provádíme přírodním materiálem (jíl s plevami, či vápenná malta).

Roubenky stavíme starým způsobem, tak jak se stavěly již před dlouhými časy, avšak implementujeme do této technologie nové poznatky. Především zohledňujeme sedání dřeva, aby nedocházelo k deformaci stavby jak lze někdy pozorovat na starých roubenkách, kdy se nepočítalo s tím, že dřevo sedá několik let.

Masivní dřevo, ze kterého se roubenky staví, působí jako filtr proti vnějším vlivům dnešní doby. Proto můžete mít v roubence i malý signál mob. telefonu. Masivní dřevo působí i jako regulátor vlhkosti vzduchu a je vhodné pro alergiky.

Realizace

Ukázka 14 let zkušeností se stavbou srubů a roubenek.

Aconcagua

Srub

Židlov

Kanadský srub

Vranov

Roubenka

Tradice 17 let

Majitel firmy, pan Vladimír Bernat, realizoval od roku 2001 více než 60 staveb na území České republiky.

Sruby Bernat s.r.o.

Hlavním cílem naší firmy je spokojený klient, proto nabízíme služby na nejvyšší úrovni, abychom byli schopni dostát veškerým našim závazkům. Výsledkem je dlouhodobá spolupráce s oboustranně výhodnými podmínkami.

Působíme v oblasti dřevostaveb se zaměřením na stavby z masivní kulatiny (tzv. sruby)a interiérových i exteriérových doplňků (schody, stoly, lavice apod.) Důležitá pro nás není kvantita, tedy být největší firmou na českém trhu ve stavbě kanadských srubů, ale kvalitně odvádět svoji práci.

Kromě realizace samotné stavby kanadského srubu Vám naše firma může nabídnout i služby projektanta s nímž následně spolupracujeme i po celou dobu zhotovení stavby. Projektant Vám pomůže přiblížit Vaše představy standardům pro stavění srubů.

Díky našim dlouholetým subdodavatelům z oblasti tesařských a truhlářských prací je naše firma schopna postavit Vám nejen hrubou stavbu srubu, ale i srub na klíč, včetně případných dřevěných dekorací ve formě soch.

Kontakt


Sruby Bernat, s.r.o.

Vladimír Bernat

(+420) 736 760 070

bernatv@seznam.cz

/www.srubybernat.cz


Výroba

Ralsko, průmyslová zóna Kuřívody
(na mapě)

Korespondenční adresa

Jeřmanice, K dubu 519, 463 12

Sídlo firmy

Vranov 36, Mimoň, 471 24

IČ: 28994621, DIČ: CZ28994621, Zapsáno u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 28639