Otázky a odpovědi

Proč právě srub nebo roubenku?

V dnešní době mnoho lidí touží po návratu k přírodě a srub nebo roubenka jako bydlení, či chata je optimálním řešením k uspokojení velké části tohoto přání.Srub a roubenka, nabízí jak soužití s přírodním materiálem, tak mnoho dalších předností. Například: zcela individuální styl bydlení, dobré izolační vlastnosti, srub postavený z masivního dřeva ruší i ostatní negativní vlivy dnešního světa.

Jaký materiál se používá při stavbě srubu?

Na stavbu kanadského srubu, používáme jen přírodní materiál – dřevo (kulatinu) o středovém průměru 35cm+ a k izolaci na styčné plochy kulatin, používáme jen pravou ovčí vlnu, s kombinací paměťové pásky Illbruck.

Chci si postavit srub, jaká je cena běžného srubového domu?

Sruby jsou dnes v průměru zhruba stejně drahé jako zateplený zděný dům.

Provádíte i projekty?

Naše firma spolupracuje s projektantem, který vám pomůže vymyslet váš srub či roubenku tak, aby splňoval vaše představy a zároveň zajišťoval správnou funkčnost srubu či roubenky. Připraví jak prvotní studii, tak konečný projekt ke stavebnímu povolení.

Naše spolupráce s tímto projektantem trvá již od roku 2005 a navzájem po celou dobu spolupracujeme na řešení různých staveb srubů a roubenek. Patří mezi nejlepší odborníky na projektování srubů a roubenek.

Kdy je zapotřebí se začít zajímat o realizaci stavby srubu?

Vzhledem k procesům na stavebních úřadech a obsazenosti těch dobrých firem, je potřeba kontaktovat výrobce aspoň 6 měsíců před předpokádaným začátkem realizace.

Jak vybrat tu správnou firmu na stavbu srubu?

Především by si měl zájemce sjednat osobní schůzku se zástupcem firmy a pozorně poslouchat jeho odpovědi na vámi dané otázky. Měl by také vidět pár realizovaných staveb firmy. Dnes je u nás již mnoho firem, které tyto stavby nabízejí. Ne všechny jsou však takové jakými se dělají. Některé neovládají dobře technologii, některé tuto technologii ovládají, ale mají problém zvládnout financování stavby tak jak přislíbily ve Smlouvě o dílo. Dle našich zkušeností je u nás kolem 8 firem (stav k 2010), které splní vše co je dohodnuto.

Je důležité, aby firma měla správné, vázané, živnostenské oprávnění (provádění staveb, jejich změn a odstraňování).

Stavíte i sruby na klíč?

Naše firma provádí veškeré práce, vyjma základové desky. Postavíme srub či roubenku, jak v hrubé stavbě, tak i na klíč. Záleží jen na investorovi, které práce chce provést od nás a které si chce provést sám.

Musím si dřevo na stavbu srubu sehnat sám?

Dřevo na stavbu srubu či roubenky, dodáváme dle přání investora, smrk, modřín, borovici, jedle, douglaska. V případě douglasky, a jedle, je potřeba počítat s vyšší cenou a delším časem na dodání kulatiny. V případě, že investor si chce dodat dřevo sám, může tak učinit.

Kontakt

Sruby Bernat s.r.o.

Adresa: Vranov 36, Mimoň, 471 24
Telefon: +420 736 760 070
E-mail: bernatv@seznam.cz

IČ: 28994621
DIČ: CZ28994621

Zapsáno u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 28639

Mapa

Realizované stavby

Rekonstrukce roubenky Dalešice

Odstranění staré stavby roubenky, a obnovení stavby v původním stylu a vzhledu.

další detaily roubenky »

Sruby Bernat s.r.o.,Telefon: +420 736 760 070,E-mail: bernatv@seznam.cz

Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.