Realizujeme vaše sny
Stavíme sruby a roubenky
Poctivé řemeslo od roku 2001

Stavba roubenky

Stavba roubenky, tak jak se stavělo před dlouhými časy, vylepšená mnohaletými zkušenostmi.

Výhody přírodních materiálů a postup stavby roubenky

Roubenky, jsou stavěny z hraněného masivního dřeva (trámů) o tloušťce stěn 22cm až 28 cm dle přání investora a výšce trámů 25cm až 32 cm. Jako izolaci mezi trámy používáme konopí, či ovčí vlnu a konečné vymazání spár provádíme přírodním materiálem (jíl s plevami, či vápenná malta).

Roubenky stavíme starým způsobem, tak jak se stavěly již před dlouhými časy a však implementujeme do této technologie nové poznatky. Především zohledňujeme sedání dřeva, zamezíme tak deformaci stavby časem, jak je vidět na starých roubenkách, kdy se příliš nepočítalo s tím, že dřevo sedá několik let.

Masivní dřevo, ze kterého se roubenky staví, působí jako filtr proti vnějším vlivům dnešní doby. Proto můžete mít v roubence slabý signál mobilního telefonu. Masivní dřevo působí také jako regulátor vlhkosti vzduchu a je vhodné pro alergiky.

Stavební povolení

Tyto dřevostavby se hodí do oblastí, kde hrozí problém se schválením stavby srubu z kulatiny ze strany úřadu pro životní prostředí.

V oblastech, kde nepovolí stavbu srubu z kulatiny, povolí většinou stavbu roubenky. Je potřeba u si zjistit u příslušného úřadu (Stavební úřad, Ochrany krajiny a přírody) zda je v dané oblasti tento druh staveb povolen.

Projekt roubenky

Roubenka i srub, mají svá specifika, týkající se sesychání (klesání), která řeší již projektant. Proto je potřeba, nechat spracovat projekt roubenky či srubu projektantem, který má s těmito stavbami zkušenosti.

Náš projektant vám dokáže zhotovit projekt roubené stavby dle vašich představ a připravit ke stavebnímu povolení.

Roubenky na klíč nebo svépomocí?

Roubenky můžeme, stejně jako sruby, dodat od hrubé stavby až po stavbu na klíč a to včetně základové desky.

Odhadnout cenu vaší roubenky vám pomůže ceník.


Realizace

Ukázka 14 let zkušeností se stavbou srubů a roubenek.

Aconcaqua

Srub

Židlov

Kanadský srub

Vranov

Roubenka

Tradice 14 let

Majitel firmy, pan Vladimír Bernat, realizoval od roku 2001 více než 60 staveb na území České republiky.

Sruby Bernat s.r.o.

Hlavním cílem naší firmy je spokojený klient, proto nabízíme služby na nejvyšší úrovni, abychom byli schopni dostát veškerým našim závazkům. Výsledkem je dlouhodobá spolupráce s oboustranně výhodnými podmínkami.

Působíme v oblasti dřevostaveb se zaměřením na stavby z masivní kulatiny (tzv. sruby)a interiérových i exteriérových doplňků (schody, stoly, lavice apod.) Důležitá pro nás není kvantita, tedy být největší firmou na českém trhu ve stavbě kanadských srubů, ale kvalitně odvádět svoji práci.

Kromě realizace samotné stavby kanadského srubu Vám naše firma může nabídnout i služby projektanta s nímž následně spolupracujeme i po celou dobu zhotovení stavby. Projektant Vám pomůže přiblížit Vaše představy standardům pro stavění srubů.

Díky našim dlouholetým subdodavatelům z oblasti tesařských a truhlářských prací je naše firma schopna postavit Vám nejen hrubou stavbu srubu, ale i srub na klíč, včetně případných dřevěných dekorací ve formě soch.

Kontakt


Sruby Bernat, s.r.o.

Vladimír Bernat

(+420) 736 760 070

bernatv@seznam.cz


Výroba

Ralsko, průmyslová zóna Kuřívody
(na mapě)

Korespondenční adresa

Jeřmanice, K dubu 519, 463 12

Sídlo firmy

Vranov 36, Mimoň, 471 24

IČ: 28994621, DIČ: CZ28994621, Zapsáno u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 28639