Váš domov z masivního dřeva

Masivní dřevo, vytváří zcela jiné prostředí k bydlení a hýčká své obyvatele svými vlastnostmi.

Váš domov z masivního dřeva.

Rodinné domy z masivního dřeva, poskytují příjemné a teplé prostředí. Tyto stavby mají spoustu výhod a zajišťují zdravý životní styl. Dřevo, jako stavební materiál se používá již mnoho staletí. Můžeme vidět mnoho těchto staveb jako roubenky, které jsou stavěny z hraněného dřeva, nebo sruby, které se staví přímo z kulatiny.

Masivní dřevo, vytváří zcela jiné prostředí k bydlení a hýčká své obyvatele svými vlastnostmi. Je vhodné pro alergiky, působí jako přírodní filtr proti vnějším vlivům a udržuje mikroklima v objektu.

Izolační vlastnosti těchto staveb, jsou takové, že splňují veškeré požadavky na úsporné vytápění a v létě udržují příjemný chlad a optimální vlhkost.

Jak začít?

Firma Sruby Bernat s.r.o. provádí stavby roubenek a srubů již 14 let. Pomůže vám se stavbou již od samého počátku realizace, od samotného projektu až po dokončení stavby. Stačí nás kontaktovat a my se vám budeme věnovat. Zhotovíme návrh domu podle vašich představ a skloubíme s našimi zkušenostmi. Vyhotovíme i projekt ke stavebnímu povolení a stavbu zrealizujeme. V případě vašeho zájmu, dodáme i vnitřní stylové vybavení.

Jak ušetřit?

Stavby provádíme i podle již vyhotovených projektů, které si dodá investor sám. Můžeme také vyrobit jen některé fáze stavby a to v případě, že ostatní fáze, si investor dodá sám tzv. svépomocí.

Jaké používáte dřevo?

Používáme převážně smrkové dřevo z Jizerských hor. U roubenek používáme šíři 24cm až 26cm. A u srubů je středová šíře kulatiny 35cm až 45cm. Na přání investora můžeme dodat i modřín, nebo borovici. Investor však musí počítat s tím, že modřín i borovice, časem poměrně dost ztmavnou a tím i celé prostředí domu. Řešením je dostatečný počet oken, nebo jejich velikost.

Má dům z masivního dřeva nějaká jiná specifika?

Ano, tento dům po dobu 3 – 5 let sesychá a proto veškeré pevné části domu ( zděné a jiné příčky, okna, dveře, schody, kachlová kamna a tz.) musí být nezávislá na skeletu roubenky či srubu. Toto však nepředstavuje žádný problém a řešíme to kluzným napojením těchto pevných částí a rektifikačními šrouby v případě použití sloupů u prodloužených střech, nebo sloupů použitých vně stavby. Předcházíme tak tím deformacím, které je možné vidět na starých roubenkách, kde při stavbě tuto technologii nepoužívaly. Proto má většina starých dřevěných staveb prohnuté hřebeny střech a i jiné části stavby. Životnost těchto staveb, při správné údržbě a dostatečnému přesahu střechy, je téměř neomezená a stavba si zachovává stále stejné vlastnosti zdravého bydlení.

Realizace

Ukázka 14 let zkušeností se stavbou srubů a roubenek.

Aconcaqua

Srub

Židlov

Kanadský srub

Vranov

Roubenka

Tradice 14 let

Majitel firmy, pan Vladimír Bernat, realizoval od roku 2001 více než 60 staveb na území České republiky.

Sruby Bernat s.r.o.

Hlavním cílem naší firmy je spokojený klient, proto nabízíme služby na nejvyšší úrovni, abychom byli schopni dostát veškerým našim závazkům. Výsledkem je dlouhodobá spolupráce s oboustranně výhodnými podmínkami.

Působíme v oblasti dřevostaveb se zaměřením na stavby z masivní kulatiny (tzv. sruby)a interiérových i exteriérových doplňků (schody, stoly, lavice apod.) Důležitá pro nás není kvantita, tedy být největší firmou na českém trhu ve stavbě kanadských srubů, ale kvalitně odvádět svoji práci.

Kromě realizace samotné stavby kanadského srubu Vám naše firma může nabídnout i služby projektanta s nímž následně spolupracujeme i po celou dobu zhotovení stavby. Projektant Vám pomůže přiblížit Vaše představy standardům pro stavění srubů.

Díky našim dlouholetým subdodavatelům z oblasti tesařských a truhlářských prací je naše firma schopna postavit Vám nejen hrubou stavbu srubu, ale i srub na klíč, včetně případných dřevěných dekorací ve formě soch.

Kontakt


Sruby Bernat, s.r.o.

Vladimír Bernat

(+420) 736 760 070

bernatv@seznam.cz


Výroba

Ralsko, průmyslová zóna Kuřívody
(na mapě)

Korespondenční adresa

Jeřmanice, K dubu 519, 463 12

Sídlo firmy

Vranov 36, Mimoň, 471 24

IČ: 28994621, DIČ: CZ28994621, Zapsáno u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 28639